Obrazy - Galerie

Obrazy - Galerie

Galerie obrazů, kreseb a grafiky v Praze

Galerie

Obrazy - Galerie : Obrazy, kresby

Dvorský Bohumír - Z cest

Dvorský Bohumír - Z cest -  Obrazy - Galerie - Obrazy, kresby
detail zboží
Kód zboží: 00228
Cena s DPH:
9 000 Kč
Ks
Popis zboží: Bohumír Dvorský (21. října 1902 Paskov – 11. ledna 1976 Svatý Kopeček) byl český akademický malíř a národní umělec.
Jeho původním povoláním mělo být knihařství, avšak zlákala jej malba. V roce 1924 se stal studentem Akademie výtvarných umění v Praze, oboru krajinomalby. Zde navštěvoval ateliér Otakara Nejedlého. Během studií rád cestoval a maloval krajiny. Navštěvoval jižní Čechy, ze zahraničních zemí pak Francii, Itálii a Korsiku. Po studiích se přestěhoval na Ostravsko, před druhou světovou válkou pak nalezl útočiště ve Svatém Kopečku u Olomouce.
Ve své tvorbě byl ovlivněn Juliem Mařákem a Paulem Cézannem. Mimo techniky oleje značnou část své tvůrčí činnosti věnoval pastelu.
Často svá díla prezentoval v zahraničí, např. v roce 1940 na Biennale di Venezia v Benátkách, v roce 1948 v Riu de Janeiru a Helsinkách či v roce 1949 ve Stockholmu. Roku 1971 mu byl udělen titul národní umělec.


Úmělec: Bohumír Dvorský
Úmělecký směr: Kresba
Technika: Pastel
Žánr: Krajina
Období: 1957
Formát: 69 x 53 cm
Signatura: Ano
Adjustace: Rám , sklo, pasparta 96 x 80
Stav: Dobrý
 

Dvorský Bohumír - Z cest : další fotografie

Dvorský Bohumír - Z cest - Obrazy - Galerie Dvorský Bohumír - Z cest - Obrazy - Galerie

(c) 2008 - 2019 Obrazy - Galerie - internetová galerie obrazů a umění v Praze | Mapa galerie | Odkazy | Internetové obchody | Webdesign ABweb.cz